آنچه در این مقاله میخوانید

  راهنمای خرید بهترین مکمل سوخت خودرو

  راهنمای خرید بهترین مکمل سوخت خودرو

  مکمل سوخت خودرو نوعی مایع افزودنی تقویت کننده است که مانند یک معجون جادویی عمل می‌کند و استفاده از آن موجب بهبود عملکرد موتور اتومبیل شما خواهد شد. مکمل سوخت دارای انواع مختلفی است که مزایای بسیاری را برای موتورهای بنزینی و دیزلی به همراه دارد. اما بهترین مکمل سوخت خودرو کدام است و چگونه می‌توانیم مناسب‌ترین مکمل را برای اتومبیل خود خریداری کنیم؟

  انتخاب بهترین مکمل سوخت خودرو در میان طیف گسترده‌ای از مارک‌های مختلفی که در بازار وجود دارند کار ساده‌ای نیست. از این رو باید با انواع مکمل‌ها و ویژگی‌‌های کلیدی آنها آشنا باشید تا بتوانید بهترین مکمل بنزین خودرو را انتخاب کنید. به همین بهانه در ادامه این مطلب با راهنمای خرید مکمل سوخت همراهتان هستیم و چندین مورد از بهترین مارک‌های مکمل سوخت خودرو را به شما معرفی خواهیم کرد.

  مکمل سوخت خودرو چیست و چه انواعی دارد؟

  همانطور که اشاره کردیم مکمل سوخت خودرو نوعی مایع افزودنی تقویت کننده است که مانند بنزین به باک اتومبیل اضافه می‌شود و عملکرد موتور را بهبود می‌بخشد. مکمل‌های سوخت دارای انواع مختلفی هستند که از رایج‌ترین آنها می‌توانیم به مکمل تثبیت کننده سوخت، بهبود کیفیت سوخت، روان کننده‌ها، اکتان بوستر (تقویت کننده سطح اکتان بنزین) و پاک کننده سیستم سوخت اتومبیل (مکمل‌های شوینده) اشاره کنیم.

  تمامی این مکمل‌ها با هدف بهبود و تقویت عملکرد موتور اتومبیل، کاهش مصرف سوخت، افزایش طول عمر و روان کاری قطعات داخلی، بهبود سوخت رسانی، کاهش انتشار آلودگی در هوا و جلوگیری از یخ زدن سوخت اتومبیل مورد استفاده قرار می‌گیرند. بنابراین اگر به فکر تقویت و بهبود عملکرد موتور اتومبیل خود هستید و می‌خواهید در مصرف سوخت نیز صرفه جویی کنید حتما به فکر استفاده از بهترین مکمل سوخت خودرو باشید تا از بروز آسیب‌ها و صدمات احتمالی جلوگیری نمایید.

  معرفی بهترین مکمل سوخت خودرو

  همانطور که خواندید مکمل سوخت خودرو دارای انواع مختلفی است که تمامی آنها در نهایت موجب تقویت موتور و عملکرد بهینه آن می‌شوند. اما انواع مکمل سوخت خودرو که در بخش قبلی به آنها اشاره کردیم، سازوکارهای مختلفی دارند و مارک‌های متعددی از آنها در بازار موجود است. به همین جهت انتخاب بهترین مکمل سوخت خودرو را برای ما دشوار می‌سازند و ممکن است در هنگام خرید دچار تردید شویم.

  یک مکمل خوب و باکیفیت باید دارای تاییدیه EPA (برچسب تاییدیه از سوی سازمان حفاظت از محیط زیست) باشد، با موتور اتومبیل شما سازگار بوده و در حالت ایده‌آل نیز چند منظوره باشد و کار چندین مکمل را به صورت همزمان انجام دهد. بنابراین در هنگام خرید مکمل سوخت خودرو حتما به این موارد توجه داشته باشید.

  در این بخش چندین مورد از بهترین مکمل سوخت خودرو را به همراه ویژگی‌ها و مشخصات آنها به شما معرفی می‌کنیم تا در میان طیف گسترده‌ای از مارک‌های موجود در بازار، مستقیما به سراغ آنها بروید و مناسب‌ترین مکمل را برای اتومبیل خود خریداری نمایید. فهرست بهترین مکمل سوخت خودرو پیشنهادی کارنوما به شما شامل مکمل‌های با کیفیت و استاندارد زیر است:

  بهترین مکمل بنزین خودرو

   

  مکمل سوخت خودرو لوبریفنت (Lubrifiant) مدل L79

  مکمل سوخت لوبریفنت مدل L79 یکی از بهترین مدل‌های موجود در بازار است که محصول کشور کانادا بوده و در صدر فهرست بهترین مکمل سوخت خودرو قرار دارد. این محصول در واقع یک مکمل چند منظوره است که به عنوان اکتان بوستر و انژکتورشوی اتومبیل نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد و برای تمامی خودروهای بنزینی مناسب است. از قابلیت‌های کاربردی این مکمل سوخت می‌توانیم به مواردی از جمله خاصیت تمیزکنندگی کاربراتور، جلوگیری از ایجاد اصطکاک و خوردگی قطعات، پیشگیری از احتراق در سیلندر، کاهش مصرف سوخت، جلوگیری از کثیف شدن دریچه سوخت و همچنین افزایش سطح اکتان بنزین تا سقف 10 درجه اشاره کنیم. نحوه استفاده از مکمل انژکتورشور لوبریفنت بدین شکل است که به ازای 30 الی 35 لیتر سوخت گیری باید 250 میلی لیتر از آن به باک اتومبیل اضافه شود.

  انواع مکمل سوخت خودرو

  مکمل سوخت لیکومولی اکتان پلاس (Liqui Moly Octane Plus)

  مکمل لیکومولی اکتان پلاس نیز یکی دیگر از بهترین مارک های مکمل سوخت خودرو است که محصول کشور آلمان بوده و استفاده از آن موجب افزایش کارایی و بهره‌ وری خودرو، کاهش چشمگیر مصرف سوخت و افزایش سطح اکتان بنزین اتومبیل شما خواهد شد. این محصول با بهره گیری از بهترین مواد اولیه و جدیدترین متدهای فناوری روز دنیا تولید شده است و میزان اکتان بنزین شما را تا سطح 4/2 درجه افزایش می‌دهد. مکمل سوخت اکتان پلاس لیکومولی با حجم 150 میلی لیتر تولید شده که برای ترکیب با 50 لیتر بنزین بسیار ایده آل و مناسب است.

  نحوه استفاده از مکمل انژکتور شور

  مکمل بنزین ادینول مدل Additane

  مکمل ادینول مدل Additane نیز یکی دیگر از محصولات باکیفیت در فهرست بهترین مکمل سوخت خودرو است که تولید کشور آلمان بوده و از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است. این مکمل 300 میلی لیتری موجب بهبود عملکرد موتور شده و از جرقه‌ها و احتراق ناگهانی آن جلوگیری می‌کند، طول عمر موتور را افزایش داده و موجب کاهش میزان سروصدای آن در هنگام کار خواهد شد. مکمل ادینول همچنین قابلیت توانایی سطح اکتان بنزین از 5 الی 7 درجه را دارا است که در خودروهای بنزینی، بهترین کارایی را دارد و موجب کاهش مصرف سوخت و ریپ نزدن موتور خواهد شد.

  راهنمای خرید مکمل سوخت

  مکمل سوخت خودرو سوناکس (Sonax) مدل 514100

  مکمل سوخت سوناکس نیز یکی از محصولات آلمانی فهرست بهترین مکمل سوخت خودرو محسوب می‌شود که با حجم 250 میلی لیتر تولید شده است. این مکمل در انواع مختلف موتورها به خصوص موتورهای توربوشارژ قابل استفاده بوده و بسیار باکیفیت و مرغوب است. از ویژگی‌های کلیدی این مکمل می‌توانیم به مواردی همچون کاهش چشمگیر مصرف سوخت، جلوگیری از جرقه و احتراق‌های ناگهانی در موتور، بهبود عملکرد و تقویت موتور،‌ جلوگیری از آسیب دیدگی و خوردگی قطعات داخلی اتومبیل، محافظت از سیت سوپاپ، جلوگیری از تولید گازهای مضر ناشی از سوخت ناقص و تنظیم سطح اکتان بنزین اشاره کنیم.

  بهترین مکمل سوخت خودرو

  مکمل سوخت خودرو ورولف (WereWolf) مدل RC

  مکمل سوخت خودرو ورولف از دیگر محصولات باکیفیت و پیشنهادی ما به شما است که استفاده از آن قدرت و شتاب اتومبیل شما را به طرز چشمگیری تقویت خواهد کرد. این مکمل میزان اکتان بنزین شما را به میزان 9 واحد افزایش می‌دهد و به دنبال آن نیز موجب کاهش مصرف سوخت خودرو خواهد شد. از ویژگی‌های خاص این محصول می‌توانیم به مواردی از جمله جلوگیری از ریپ زدن ماشین، افزایش توان و طول عمر موتور، جلوگیری از احتراق ناگهانی و تولید آلاینده‌های مضر اشاره کنیم. مکمل سوخت ورولف با حجم 300 میلی لیتر تولید شده است که به ازای هر 60 لیتر بنزین باید به باک خودرو اضافه شود.

  راهنمای خرید مکمل سوخت خودرو

  مکمل سوخت و اکتان فستر مدل M-1019

  این محصول نیز همانطور که از نام آن پیداست، محصولی چند منظوره است که هم به عنوان مکمل سوخت و هم به عنوان مکمل افزایش سطح اکتان بنزین مورد استفاده قرار می‌گیرد. این مکمل برای انواع خودروهای بنزینی مناسب بوده و استفاده از آن موجب افزایش شتاب و سرعت اتومبیل خواهد شد. ویژگی‌های کلیدی این مکمل سوخت و اکتان فستر شامل کاهش مصرف سوخت، بهبود عملکرد انژکتور و موتور خودرو،‌ کاهش سروصدای موتور،‌ پاکسازی مسیر سوخت رسانی، جلوگیری از خام سوختن بنزین و تولید آلاینده‌های خطرناک از اگزوز است. این محصول در حجم 300 میلی لیتر تولید شده است که به ازای هر 40 الی 75 لیتر بنزین باید به باک اتومبیل اضافه شود.

  بهترین مکمل بنزین برای 206

  مکمل سوخت خودرو هیدن پاور (Hidden Power) مدل M300

  آخرین مورد از فهرست بهترین مکمل سوخت خودرو کارنوما نیز مکمل هیدن پاور است که بر خلاف قیمت پایین و مقرون به صرفه، دارای عملکرد بسیار عالی و قابل قبولی است. این محصول برای انواع مختلف خودروهای بنزین سوز مناسب بوده و موجب بهینه سازی مصرف سوخت آنها خواهد شد. قابلیت‌های اصلی مکمل هیدن پاور شامل افزایش سرعت و شتاب اتومبیل، محافظت از سوپاپ‌ها، پاکسازی مسیر سوخت رسانی، افزایش سطح اکتان بنزین، کاهش ریپ زدن موتور، بهبود و تقویت عملکرد موتور، جلوگیری از خوردگی قطعات و کاهش خروج گازهای آلوده و مضر از اگزوز خودرو است. این محصول با حجم 300 میلی لیتر تولید شده که به ازای هر 60 لیتر بنزین باید به باک اضافه شود.

  جمع بندی

  مکمل سوخت یک مایع افزودنی تقویتی بسیار کاربردی برای اتومبیل‌ها است که استفاده از آنها موجب تقویت و بهبود عملکرد موتور شده و مصرف سوخت آنها را نیز به طرز قابل توجهی کاهش می‌دهد. البته پیش از مصرف به این نکته مهم نیز توجه داشته باشید که بهتر است مکمل سوخت را قبل از بنزین در باک اتومبیل بریزید تا مواد شیمیایی موجود در آن کارایی بهتری داشته باشند. بنابراین پس از خرید بهترین مکمل سوخت خودرو حتما میزان و نحوه استفاده از آن که بر روی بسته بندی آن درج شده است را به دقت مطالعه کنید و از تماس مستقیم آن با پوست و چشم‌ها خودداری نمایید.

  28 آذر 1400

  نظرات

  نام
  ایمیل
  نظر